Auto nebezpečně ujíždělo před policisty a způsobilo nehodu

pirc3a1t JIČÍNSKO –  Jičínští dopravní policisté  šetří dopravní nehodu, ke které došlo  v neděli 17. června krátce před patnáctou hodinou na silnici I. třídy číslo 16 v obci Nová Paka – Vrchovina v pravotočivé zatáčce před místní restaurací ve směru jízdy na Novou Paku.  Řidič  Škody Octavia bílé barvy měl kvůli  své agresivní jízdě narazit pravým bokem do levé přední části vozu VW Sharan. Po nehodě řidič nezastavil a dál ujížděl vysokou rychlostí ve směru na Novou Paku. Ke zranění osob naštěstí nedošlo.

Tato dopravní nehoda je zároveň součástí policejního pronásledování osobního auta Škoda Octavia.

Trutnovští dopravní policisté se téhož dne kolem půl třetí odpoledne rozhodli   uvedené auto, které jelo  od Trutnova na Jičín v obci Dolní Kalná kvůli porušení předpisů  zkontrolovat. Řidič pronásledovaného vozu nereagoval na policejní výzvy a hlídce se snažil vysokou a bezohlednou agresivní jízdou ujet. Po celou dobu ohrožoval životy a zdraví ostatních účastníků silničního provozu, kdy předjížděl v zakázaných místech a najížděl do protijedoucích i předjížděných aut. Samotné pronásledování pokračovalo z Dolní Kalné přes  Čistou u Horek do  Horek u Staré Paky.  Tam řidič zamířil na  Vidochov a  pak  pokračoval do Nové Paky, kdy ve  Vrchovině došlo k už  zmíněné dopravní nehodě. Odstavené ujíždějící  auto  policisté našli  bez posádky na sídlišti v Nové Pace v ulici Husitská.

Policisté tímto žádají svědky dopravní nehody a policejního pronásledování, kteří by mohli podat jakékoliv relevantní informace k uvedeným událostem, aby kontaktovali kteroukoliv služebnu Policie České republiky nebo bezplatnou telefonní linku 158. Policisty můžete kontaktovat přímo  na služební telefonní lince 974 533 461.

Prosíme zejména protijedoucí řidiče o poskytnutí případných záznamů z  palubních kamer, které na uvedené trase zaznamenaly nebezpečnou jízdu řidiče bílé Škody Octavia.

Za případnou pomoc děkujeme.

nprap. Aleš Brendl 20. června 2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *