Český pohár v Ostravě a Samurajská katana v Jičíně

dscn7050 JIČÍN  –   Poslední březnovou sobotu se v v hale jičínského sportovního areálu uskutečnilo za podpory grantu Krajského úřadu Královéhradeckého kraje 1. kolo Samurajské katany ročníku 2019.  Na  pěti  tatami se utkalo celkem 403 nejmladších judistických nadějí nejen z ČR, ale i z Polska v kategoriích U 9, U 11, U 13 a U 15.   Na domácím tatami se představilo i několik jičínských nadějí.  V nejmladší věkové kategorii do 9 let se dařilo Kryštofu Lánskému, který obsadil 3. místo v hmotnostní kategorii do 25,4 kg.   V kategorii do 11 let získali zlaté medaile do 36,2 kg Darina Jirásková, do 33,8 kg Jan Egrt, který ve finálovém utkání porazil i domácího Matěje Dolanského, který tak získal stříbro.  Bronzové medaile přidali Jáchym Ticháček do 31 kg a Mirek Kratochvíl do 35,2 kg. V kategorii do 33,3 kg skončila Zuzana Jelínková na 7. místě.

V nejvíce obsazené věkové kategorii do 13 let získal Vladimír Kříž do 55 kg bronzovou medaili. Na 5. místě se do 44 kg umístila Kateřina Kratochvílová. Na 7. místě skončil Tomáš Ort do 34, kg, v téže kategorii byl František Ptáček devátý.  Na 9. místech se dále umístili do 30 kg Marek Jelínek a do 42 kg Vojta Ježek. Jiří Mojžíš obsadil do 42 kg 13. místo a Kryštof Neuwirth skončil do 38 kg na sedmnáctém místě.  V kategorii do 15 let podal výborný výkon František Egrt, který ve všech svých utkáních zvítězil před časovým limitem a zaslouženě tak ovládl  kategorii do 50 kg.

(ML)

Jičínští judisté získali  dvě  pátá  místa z Českého poháru

V sobotu dne 30. března  se v ostravské hale Sareza  uskutečnila Velká cena Ostravy – jako součást seriálu Českého poháru v kategorii seniorů.  Na ostravském tatami se představilo na 110 judistů, nejenom z ČR, ale i Polska, Slovenska a Švédska.  Mezi nimi i trojlístek jičínských judistů.  Nejlépe se dařilo junioru Tadeáši Čeřovskému v kategorii do 66 kg, který těsně prohrál v souboji o bronz a skončil tak krůček od medaile. Na cestě v boji o bronz porazil mimo jiné i dva kvalitní polské soupeře.

Krůček od medaile skončil i Petr Matějka do 90 kg, který  také  obsadil páté  místo, když v boji o bronz podlehl svému soupeři z Polska. Petr v semifinálovém utkání podlehl brněnskému Landaufovi, který byl však rozhodně v jeho silách.  V kategorii do 73 kg skončil Kuba Zachoval na 17. místě, když neprošel úvodním kolem a do dalších bojů už nezasáhl.

(ML)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *