Domov pro seniory v jičínských kasárnách bude. Přípravy pokračují

titulka JIČÍN – Prázdná  kasárna v ulici Československé armády v Jičíně dál čekají na své nové poslání. Po kompletní rekonstrukci posledních dvou historických budov, které v roce 2018 odkoupila od města firma SeneCura, tam bude moderní domov pro seniory.  Do oken  zatím  zvenčí  nahlížejí  jen holubi,  jinak je „ticho po pěšině“.  Ale je to tak doopravdy? Na dotaz odpověděl Jan Jireš, mluvčí jičínské radnice: „Po koupi se uskutečnila příprava projektové dokumentace, kterou kompletně platil investor. Teď je podle investora proces ve fázi stavebního řízení, což je jeden z posledních kroků k zahájení výstavby. Jak je u velkých staveb obvyklé, v kterékoliv fázi přípravy nebo povolování může dojít ke zdržení. Dva roky příprav nejsou v dnešní době u velké stavby dlouhá doba. Do procesu navíc zasáhla pandemie koronaviru, která přípravu zpomalila. Všechno ale pokračuje.“

SeniorCentra  pod hlavičkou firmy SeneCura  už  fungují například v  Hradci Králové,  v Chrudimi, v Kolíně nebo v Liberci.  Víc se o jejich aktivitách dozvíte tady,  doplňujeme i informace k prodeji jičínských kasárenských budov:

Společnost SeneCura je s více než 7 500 lůžky a s 84 zařízeními předním soukromým poskytovatelem péče v Rakousku a držitelem mnohonásobného ocenění za kvalitu a inovaci. Svými znalostmi a dlouholetou zkušeností  poskytuje jistotu klientům i v České republice, kde je SeneCura největším nestátním provozovatelem Domovů pro seniory a Domovů se zvláštním režimem (pro seniory trpící Alzheimerovou chorobu nebo jinou formou demence). Dnes působí  i u nás, mimo jiné  v Hradci Králové, v Terezíně, v Kolíně nebo v Liberci.  

Domov pro seniory v bývalých kasárnách je zase o něco blíž

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *