Hasičské auto se srazilo s osobním. Policisté hledají svědky

dnjc705_17_33

JIČÍN  –  Jičínští dopravní policisté šetří nehodu, ke které došlo v sobotu 23. prosince loňského roku, a to krátce po desáté hodině dopolední v  ulici 17. listopadu ve směru jízdy od autobusového nádraží směrem k ulici Ruská. Jednačtyřicetiletý příslušník Hasičského záchranného sboru v tu dobu řídil služební auto VW Transporter. Za užití světelného a zvukového výstražného znamení měl před přechodem pro chodce u křižovatky s ulicí Smiřických předjíždět kolonu pomalu jedoucích vozů. Ve stejném okamžiku se měl devětačtyřicetiletý řidič Škody Felicia rozhodnout, že na uvedené křižovatce odbočí z hlavní silnice vlevo. Zřejmě se ale  plně nevěnoval řízení a s největší pravděpodobností se ani nepřesvědčil o tom, jestli ho nepředjíždí  jiný vůz.  V křižovatce  se pak obě auta střetla, kdy přední část hasičského vozu narazila do levé boční části Škody Felicia. Vlivem střetu skončilo osobní auto na chodníku v mobilním kovovém oplocení. Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Dechová zkouška u řidičů vyloučila požití alkoholu. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 43 tisíc korun.

Policisté tímto žádají svědky nehody, kteří by mohli podat jakékoliv relevantní informace k uvedené události, aby je kontaktovali na kterékoliv služebně Policie České republiky nebo přímo na služební telefonní lince 974 533 250.

Snímky ve fotogalerii:  Nehoda na Ostroměřsku, při které auto skončilo na boku  a střet služebního auta hasičů a osobního auta  u jičínského biografu Český ráj  Zdroj : PČR Jičín

RADIM / Jičínsko – V přesně nezjištěné době ze středy na čtvrtek 4. ledna se u místní prodejny v obci Radim nevítaně zastavil  neznámý poberta. Ten zřejmě odstranil  visací zámek z venkovní klece na plynové láhve, ze které měl následně ukrást  několik lahví s propan-butanem. Předběžná škoda  přesahuje  5 tisíc korun.  V případě dopadení  hrozí  zlodějovi až dva roky za mřížemi.

Auto skončilo převrácené na boku

dnjc3_18_15 JIČÍNSKO –  Ve čtvrtek 4. ledna krátce po půlnoci došlo na silnici I/35 ve směru od Holovous na Ostroměř k dopravní nehodě. Šestadvacetiletý cizí státní příslušník se s největší pravděpodobností v jednom okamžiku plně nevěnoval řízení nákladního vozu Ford Tranzit. Po projetí pravotočivé zatáčky přejel vlevo do protisměru, kde se zřejmě zalekl protijedoucího auta a strhl řízení vpravo.  Auto následně vyjelo mimo silnici, projelo levým příkopem a převrátilo se na pravý bok. Při tom poškodilo směrový sloupek. Ke  kontaktu s protijedoucím vozem naštěstí nedošlo. Řidič v autě cestoval sám. Při dopravní nehodě muž neutrpěl žádné zranění. Požití alkoholu u řidiče vyloučila dechová zkouška. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na částku 51 tisíc korun. Přesná příčina dopravní nehody a míra zavinění je předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *