Jičínská juniorka v Bohunicích selhala v defenzívě a v proměňování

426279298_18042362275628096_5902776671037541174_n BOHUNICE  / Jičín  –    Ne zrovna dobře vykročili jičínští mladíci do jarních odvet 1. ligy. V Brně se představili v silně omlazené sestavě, i to možná bylo (vzhledem ke zkušenostem) příčinou neúspěchu. Tomu však šli Jičínští nechtěně sami vstříc. Zklamali celkově v defenzívě a také střelecká potence nebyla nejlepší.

Tatran Bohunice 31 (17)

O2xyworld HBC Jičín „B“ 25 (11)

Hosté přijeli do Brna s cílem získávat zkušenosti, navázat na poměrně solidní výkony z podzimu. To se jim však nepovedlo. Už úvod zápasu byl tragický. Začalo to hned v 1. minutě špatnou obranou, vyloučením, sedmičkou a díky tomu i brankovým mankem. Domácí hráli především přes pivota, který si střílel branky dle libosti, hostující hráči i přes upozornění trenérů před zápasem, nebyli schopni spolupráci Bohunických bránit. Absence Bareše, který opět nastupuje v „A“ týmu, byla až příliš znát. Tatran si vypracoval čtyřbrankový náskok (8:4 13. minuta) a vypadalo to, že si Jičínští odvezou vysokou porážku. Jičínská obrana se však přeci jenom poněkud stabilizovala a hosté díky tomu náskok domácích redukovali na dvě branky. Ani jeden z týmů nepředváděl nijak oslnivou házenou, rozdíl byl ve výkonu obran a hlavně brankářů. Ti jičínští to měli za děravou obranou velmi těžké, domácí ochránci svatyně naopak dokázali šance hostujících střelců vychytat. I přes tato fakta drželi Jičínští poměrně slušný výsledek a to až do 25. minuty, kdy byl stav 12:10. Poté ale přišla úplně zbytečná vyloučení, sedmička a domácí poslední pětiminutovku odskočili na rozdíl šesti branek. Z nadějných 12:10 bylo rázem propastných 17:11. To byl rozhodující moment duelu.

Druhý poločas pokračoval ve stejném rytmu, jako první skončil. Hosté nedůrazně bránili, neproměňovali své střelecké příležitosti, nedokázali bránit pivota. Nebylo proto divu, že během čtyř minut vedli domácí již 20:11. Hosté však nepodlehli úplně poraženecké náladě, hráli dál, snažili se. Zlepšili se v útoku, ale obranná činnost stále skřípala, brankáři neměli svůj den. V závěru si domácí celek držel svůj náskok, hosté, právě díky špatné defenzívě, nemohli zápas zvrátit. Chyběly zákroky brankářů, ze kterých by Jičínští byli schopni hrát rychlé protiútoky, což se jim na podzim ve většině případů dařilo.

Porážka, které hostující hráči napomohli sami, ukázala nedostatky ve hře HBC. I tak lze vystopovat i pozitiva. Hra Thorovského na pivotu či kvalitní útok Sedláčka určitě patřily k těm světlejším momentům. Bojovností a důrazem platil na domácí Brádler, stejně jako chytrou přihrávkou Dědeček. Vidět byl i M. Knittl, jenž dokázal vybojovat hned čtyři sedmičky. Na druhé straně, čtyři zákroky brankářů, v souvislosti s chybující obranou, za zápas, je velmi málo. Nejdůležitější však je, že prostor ku hře dostala celá lavička, především dorostenci.

Sestava a branky O2xyworld HBC Jičín „B“: J. Knittl, Petr – Skopár 6/2; Thorovský 4; Krahulec 4/1; Dědeček 3/3; Drbohlav, Brádler a Sedláček po 2; Knittl a Kaucký po 1; Tůma; Pour; Hejtmánek

Statistika utkání:

Diváků: 52

Sedmičky: 4/3 – 8/6

Vyloučení: 4 – 4; ČK: 0 – 0

Rozhodčí: Mošna, Vaník

Sled branek: 2-0, 5-2, 7-3, 8-4, 9-6, 10-7, 12-10, 17-11, 20-11, 22-14, 22-17, 30-22, 30-24, 31-25

Jičínští do odvetných zápasů nevstoupil dobře, další zápas hrají opět na venkovní palubovce. V sobotu 17. února zajíždí do Olomouce na utkání s HAOLK Velká Bystřice Olomouc, 4. týmem tabulky.