Krajské ocenění pro knihovnici roku putovalo do Valdic

titulka KRÁLOVÉHRADECKÝ  KRAJ  / Valdice  –  Titul  „Knihovnice Královéhradeckého kraje za rok 2016“ získala  Světla Krausová z Valdic.  Spolu s dalšími čtyřmi knihovnicemi  z obecních  knihoven  převzala  cenu  na slavnostním večeru ve  Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové od  Otakara Rumla, 1. náměstka hejtmana,  Evy Svobodové, ředitelky SVK HK a  Romana Giebische, předsedy  Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR. Světle Krausové  přijel   blahopřát   starosta  Valdic  Zdeněk  Žurek  a  kolegyně  z  jičínské knihovny.

Titul Knihovník / Knihovnice Královéhradeckého kraje  se uděluje  už od roku 2009 Studijní a s-krausova-po-predani-titulu vědeckou knihovnou v Hradci Králové a regionálním výborem SKIP Východní Čechy. Cenu získávají pracovníci knihoven za mimořádně dlouhé působení v knihovnictví nebo za příkladnou knihovnickou práci. Zpravidla je udělováno jedno ocenění knihovníkovi/knihovnici profesionální knihovny a pěti osobnostem z neprofesionálních knihoven (jedna z každého okresu).

„Světlana Krausová pořádá pro dětské čtenáře z místní  mateřské a základní školy návštěvy knihovny se čtením a pohádková dopoledne. Pravidelně každý rok  se uskutečňuje  pasování prvňáčků na čtenáře knihovny. Věnuje se i studentům, kterým pomocí  meziknihovního výpůjčního systému  obstarává povinnou četbu. Starším spoluobčanům zajišťuje donáškovou službu. Aktivně se podílí na kulturním dění v obci,“ přiblížila Jana Benešová, ředitelka Městské knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně.  Valdická knihovna je napojena do regionálního knihovnického systému. Webové stránky jsou : http://www.knihovnavaldice.webk.cz

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *