Město Jičín podpoří pohádkový festival jako obvykle

imgp5653 JIČÍN   –    Město Jičín podpoří  i  další,  už   29.  ročník  festivalu  Jičín  –  město pohádky  (11. – 15- září).  Jičínští  radní schválili  bezplatné  poskytnutí prostor  a  spolupráci  městských  příspěvkových organizaci. Podpora odpovídá každoročním zvyklostem:  Technické  služby města  Jičína, KZMJ,  K – klub  a Sbor dobrovolných hasičů Jičín odvedou práci v hodnotě půl milionu korun.  Pořadatelé festivalu budou moci bez poplatku vyžívat Valdštejnovo a Žižkovo náměstí,  prostor u kostela sv. Jakuba Většího a náměstí Svobody (Ryneček),  Chelčického ulici, zámek a jeho nádvoří, zámecký park, parkoviště u zimního stadionu, prostor po bývalých technických službách a  okolí rybníku Šibeňák. Pro bezpečnost návštěvníků a zachování charakteru festivalu radní  zamítli prodej míchaných alkoholických nápojů ve stáncích.

Jičín není hlavním organizátorem festivalu Jičín – město pohádky. Je jím právě Nadační fond Jičín – město pohádky, zatímco město je spoluorganizátorem a podporovatelem. Jako takové má zastoupení v nejvyšším orgánu nadačního fondu, tedy ve správní radě  v počtu tří křesel z celkových šesti.

Letošní 29. ročník  má podtitul „Znám já jeden krásný zámek aneb Pohádky a pověsti z hradů a zámků Českého ráje“.  Program teď organizátoři dokončují,  ale už teď se proslýchá, že vrcholem sobotního hudebního programu bude koncert kapely Jelen.

(jj a red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *