Na hradě Valdštejn prožili návštěvníci středověký víkend

valdstejn VALDŠTEJN  / Český ráj  –  Poslední  červencový  víkend  se  hrad  Valdštejn  přenesl  do  středověku.  4. ročník  dvoudenního „Středověkého víkendu“  nabídl  návštěvníkům, kterých bylo přes dvanáct set,   středověký  program.  Jeho součástí byla hudba, šermířská vystoupení nebo ochutnávku středověkých pokrmů.  V sobotu a v  neděli 27. až   28. července se tak  z  hradu  ozývaly dobové melodie  nebo řinčení zbraní.  První hradní nádvoří tradičně patřilo skupině historického šermu Rytíři turnovského meče. Ti ve svých šermířských vystoupeních připomínali návštěvníkům neklidnou historickou epochu hradu, kdy doznívaly husitské bouře, a Valdštejna se zmocnili loupeživí rytíři. Dobové souboje doplňovala i příjemná středověká hudba, o kterou se v sobotu 27. července postaralo liberecké uskupení Capella Rederna.

Následující den  obstarala  stylovou hudební kulisu skupina historické hudby  Subulcus.  Ani letos  na hradě nechyběli moderní provazochodci, tzv. slacklineři.  V sobotu se návštěvníkům představili celkem tříkrát na dvou lajnách natažených nad aehrenthalskou terasou a u kapličky sv. Jana Křtitele.

Už v úterý 6. srpna  čekají  na malé i velké návštěvníky celodenní  „Dětské hry a klání“ a v sobotu 10. srpna  koncert jablonecké kapely Sousedi.

(rš a red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *