Na prašné štěrkové cestě jel na motorce moc rychle

Titulka Nová Paka NOVÁ PAKA –    Pětadvacetiletý řidič motocyklu  MiniRocket  Hurricane  jel  od ulice Přibyslavská směrem k ulici Nádražní v Nové Pace. Na přímém úseku po projetí pravotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost na prašné štěrkovité cestě. Ztratil kontrolu nad motorkou a přejel k pravému okraji cesty.  Tam  pravou boční částí motorky a pravou nohou narazil do sloupku kovového oplocení mostku a upadl na zem. Při nehodě utrpěl  těžké zranění, které si vyžádalo neodkladný převoz do nemocnice k lékařskému zákroku. Ke zranění jiných osob nedošlo. Alkohol u řidiče vyloučila  dechová zkouška. Celková škoda se zatím odhaduje  na  30 tisíc korun. Následně vyšlo najevo, že motorka není zapsaná  v registru silničních vozidel,  není tedy způsobilá  k provozu na silnici, protože nemá  technickou prohlídku a provozovatel nemá sjednané  pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla. Přesnou příčinu nehody a míru zavinění dál šetří jičínští policisté.

Boural nejenom pod vlivem alkoholu, ale i drog

Titulka Brodek BRODEK  –  O tom, že sedat za volant pod vlivem alkoholu a drog  je nezodpovědný hazard, se  v pondělí 22. října osobně přesvědčil čtyřiadvacetiletý řidič osobního auta Škoda Felicia.  Mladý muž havaroval na silnici III. třídy mezi obcemi Brodek a Chroustov. V levotočivé zatáčce při míjení s nákladním autem zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal smyk.  Pak  vyjel  vpravo mimo silnici a narazil do stromu. V té době spolu s ním v autě cestovaly dvě šestnáctileté dívky a dvacetiletý spolujezdec. Naštěstí se všechno  obešlo bez zranění. Po dopravní nehodě posádka z místa nehody utekla. Později se  všichni v doprovodu policistů vrátili zpět. Řidič se pak dobrovolně podrobil  dechové zkoušce, která prokázala pozitivní hodnoty 1,50 a 1,44 promile alkoholu v dechu. O nic lépe nedopadla orientační zkouška na drogy, která u řidiče vykázala užití marihuany. Navíc policisté zjistili, že řidič auto použil bez vědomí jeho majitele  v době,  kdy má platnou blokaci řidičského oprávnění. Celková škoda se předběžně  odhaduje  na více než  20 tisíc korun. Řidiči hrozí až tři roky za mřížemi.

 

Podzimní počasí je nevyzpytatelné, na silnicích je s tím třeba počítat

titulka Vidochov VIDOCHOV   –  Silnice I. třídy číslo 16 za obcí Vidochov se v úterý 23. října krátce před jednadvacátou hodinou stala místem dopravní nehody. Dvaadvacetiletá žena  jela v  Audi A4 ve směru od Vidochova na obec Horka u Staré Paky.  Podle prvotních informací zřejmě při projíždění pravotočivé zatáčky nepřizpůsobila rychlost  jízdy a na mokré silnici  dostala  smyk. Přejela do  protisměru,  kde levou přední a levou boční částí auta  narazila do levé přední části vozu Peugeot, které ve směru od  Horek u Staré Paky řídil čtyřiadvacetiletý řidič. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Ovlivnění alkoholem u obou zúčastněných řidičů vyloučila dechová zkouška. Celková škoda se předběžně odhaduje na  290 tisíc korun.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *