Na viděnou v Lišákově doupěti, o krok blíž čisté Zemi

30727032_983064781868180_6949779662188838912_o HOŘICE  –   V lesní školce Lišákovo doupě  v Hořicích můžete  v sobotu 21. dubna netradičně prožít Den Země a třeba vyhrát i kompostér.  Lesní školku Lišákovo doupě provozuje zapsaný spolek VeseLESem, jeho členy spojuje myšlenka lesní pedagogiky, která je přímo spojená s ochranou životního prostředí. Nápad uspořádat veřejný program  u příležitosti mezinárodního Dne Země vznikl vloni. “ V prvním ročníku bylo našim cílem  otevřít  ve společnosti otázky životního prostředí a vytyčit nejpalčivější problémy návyků naší společnosti. Přípravný tým se shodl na zásadních problémech v oblasti životního prostředí. Je to nadbytek plastů, nedostatečné třídění odpadů, používaní drogerie a kosmetiky nešetrné k životnímu prostředí, plýtvání potravinami, používání jednorázových hygienických potřeb a nedostatek vody v přírodě. Všechna tato palčivá témata chceme návštěvníkům  Dne Země znovu přiblížit a nabídnout zajímavá řešení,“ zve za pořadatele Kateřina Nováková – Kašparová, hlavní pedagožka lesní školky Lišákovo doupě.  Vloni se „lišákova“ Dne Země překvapivě zúčastnily přibližně čtyři stovky lidí a to pořadatele motivovalo k dalším krokům.  K jakým,  a co tedy letošní sobotní program nabízí, najdete tady:

Druhý ročník Dne Země přípravný tým stanovil na sobotu 21. 4.  Mottem letošního ročníku je heslo „o krok blíž čisté Zemi“:

Program dne 21.4.2018 – od 9 do 16 hod:
* přednáška na téma Látkové pleny jako alternativa k jednorázovým plenám
* přednáška na téma alternativních možností dámských hygienických potřeb
* přednáška na téma upcycling (znovuvyužití starých materiálů k tvorbě produktů s vyšší užitnou hodnotou)
*prodejní stánky – farmáři a prodejci regionálních produktů šetrných k životnímu prostředí
*divadelní představení s workshopem pro děti
* koncert kapely BaSta
*výtvarné dílny pro děti / malování na keramické květináčky, malba na látkové sáčky/
*rukodělné dílny pro děti / výroba vlastního těsta z regionální mouky, mletí zrn a další zpracování/
*dílna na výrobu domácí kosmetiky pro dospělé
*občerstvení bude zajišťováno z regionálních potravin
*soutěž o nejoblíbenější zdravý moučník  / už vyhlášená odměna pro vítěze?  design domácí kompostovací nádoba  Vermi kompostér od firmy Plastia, který navrhl český designér Jiří Pelcl a dostal za něj významná ocenění /

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *