Nejmladší atleti si z krajského přeboru přivezli sérii medailí

kpj_nejml

JABLONEC NAD NISOU / Jičín –  Velké úspěchy zaznamenali reprezentantky a reprezentanti jičínského atletického oddílu na halovém krajském přeboru jednotlivců v kategorii nejmladšího žactva, který se uskutečnil v neděli 28. ledna v jablonecké atletické hale. Závodů se zúčastnily děti z ročníků 2007 až 2010, přičemž všichni závodili v trojboji složeném z běhu na 50 metrů, skoku do dálky a hodu jednokilogramovým medicinbalem. Na závěr pak  ještě změřily síly ve štafetě na 4×150 metrů. Největších úspěchů dosáhly dívky ve starší kategorii (ročníky 07 a 08), která čítala neuvěřitelných sto sedm závodnic z celého kraje. I v tak nabité konkurenci se ale dokázaly čtyři dívky prosadit do první desítky a dokonce získat medaile! Stříbrnou vybojovala Aneta Rajmová, bronzovou pověsila na krk Lucie Ulvrová, na pátém místě skončila Sára Rejlková a na symbolické desáté příčce se umístila Tereza Kirschner. Další pěkné výkony předvedly 25. Natálie Kubínová, 27. Nela Munzarová, 35. Eliška Bělohlávková, 39. Amálie Babáková, 67. Anna Stěhulková, 68. Jolana Čmejlová, 85. Agáta Andrlová a 92. Anna Říhová.

Prvně  čtyři jmenované dívky pak společnými silami dokázaly ovládnout štafetové klání na 4×150 metrů, když porazily všechny štafety z tradičně silných klubů jako LIAZ Jablonec, Slovan Liberec, AC Mladá Boleslav a AC Turnov. Časomíru zastavily na hodnotě 1:34,60 a po zásluze převzaly zlaté medaile. Trenéry úspěšných závodnic Sáry Rejlkové, Lucie Ulvrové a Anety Rajmové jsou Miroslav Hnát ml. a Adam Zikmund, Terezu Kirschner potom trénuje pan Vlastimil Jenček.

I v dalších kategoriích se jičínští atleti zapsali velmi pěkně. Mezi mladšími dívkami si v konkurenci padesáti devíti závodnic poradily 18. Nikola Drahonínská, 47. Natálie Jonášová a 50. Viola Bláhová. V kategorii starších hochů, kterých se pro změnu sešlo šedesát osm, nás reprezentovali 15. Filip Smolík, 23. Jan Chalupa a 63. Vojtěch Bouška. Chlapci pak vyzkoušeli i štafetu, i když jejich trojici musela doplnit Tereza Kirschner. Výsledný čas 1:40,28 by znamenal bronzové medaile, ale kvůli smíšenému pohlaví se štafeta nemohla počítat do soutěže.

Všem účastníkům děkujeme za předvedené úsilí a sympatické sportovní výkony. Velké poděkování patří trenérům; kromě už zmíněných to jsou především trenéři starší atletické přípravky – Petr Šindelář, Jiří Kotlář a Petra Menčíková. Většina dětí prošla také mladší přípravkou, kde se o ně starali Josef Kužel a Miloš Starý.

Nejmladší žáci a žákyně mohou na své výkony navázat  už v pátek 2. února, kdy se utkají v podobném trojboji a štafetě,  tentokrát v čtyřčlenných družstvech.

(az)

Jičínský vícebojař  Jan Rejha si vylepšil osobní rekord

Španělsko / Jičín –  Premiérový start v reprezentačním dresu ČR  si  při mezistátním utkání juniorských družstev odbyl  nadějný  jičínský vícebojař Jan Rejha.  K soupeřům českého výběru patřili reprezentanti Francie, Polska, Velké Británie a domácího Španělska. Vylepšením osobního rekordu na 4916 bodů se Rejha umístil na desátém místě, když k šestému místu chybělo pouhých 52 bodů. Svá letošní maxima si vylepšil ve skoku vysokém, v tyči premiérově překonal laťku na hranici čtyř metrů a v závěrečném běhu na 1000 metrů stlačil svůj čas hluboko pod hranici dvou minut a padesáti vteřin. Vydařený vstup do velké atletiky ho určitě  bude motivovat do další přípravy, zvlášť když se od podzimu připravuje pod vedením reprezentačního trenéra vícebojařů Míry Ruckého.

Výkony v jednotlivých disciplínách: 60 metrů 7,38 s., skok daleký 6,53 m, vrh koulí 6 kg 11,33 m, skok vysoký 187 cm, 60 metrů překážek 8,76 s., skok o tyči 400 cm a běh na 1000 m 2:47,99

PeŠ

Kompletní sbírka cenných kovů pro jičínskou atletiku

JABLONEC   NAD NISOU  / Jičín  –  V sobotu 27. ledna se vypravila nepočetná skupina jičínských atletů a atletek na halový krajský přebor dospělých jednotlivců do Jablonce nad Nisou. Domů si potom odvážela kompletní sbírku cenných kovů. Nejlepším výkonem a novým osobním rekordem se blýskla Daniela Volná ve skoku do dálky. Ve velmi slušné konkurenci si dokázala posunout osobní maximum na 595 centimetrů. Tím se řadí minimálně do širší republikové špičky. K tomu přidala ještě těsně nepostupové deváté místo na hladké šedesátce (8,22).

V trojskoku ji napodobila zkušená závodnice Jarča Vaněčková, když ovládla soutěž výkonem 11,32 cm. Navíc zdatně bojovala i v tyči, kde skončila čtvrtá za překonání laťky ve výšce 270 centimetrů. Úspěšné skokanské trio potom doplnil výškař Tomáš Čapek, který si z Jablonce odvezl bronz za nové halové maximum 190 cm.

Sadu medailí zkompletovala stříbrem Kateřina Půhoná na šedesátce s překážkami. Trať zdolala v čase 9,22. K tomu přidala pěkné čtvrté místo na dvousetmetrovém sprintu výkonem 27,29 s.

Na nejkratším sprintu žen se nejvíce dařilo Adéle Brádlerové. Ta po vleklých svalových problémech zaběhla v rozběhu 8,15 a ve finále skončila šestá, byť si výkon už nezlepšila (8,26).

Potěšující může být také účast skupiny mladých závodnic z kategorií staršího žactva a dorostu, které vyzkoušely sprinterské tratě na 60, 200 a 4×150 metrů. Jmenovitě se jednalo o Lucii Kozlovou, Annu Bleptovou, Terezu Flaxovou, Nelu Jandurovou a Aranku Lorencovou.

Výpravu  doplnili Hana Vodičková (dělené 6. – 7. místo v tyči – 200), Radek Kahánek na trati 1500 metrů a dorostenec Jakub Podhájský ve skoku dalekém.

Halová sezóna bude pokračovat krajskými přebory ostatních věkových kategorií a my pevně věříme, že jičínští atleti navážou dalšími pěknými výkony a medailovými zisky.

AZ

Foto z krajského přeboru v Jablonci na Nisou (nejmladší žáci) Zdroj: A. Zikmund

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *