Novopačtí policisté iniciovali dobročinnou pomoc

titulka NOVÁ  PAKA  –  Policistky a policisté z obvodního oddělení v Nové Pace se  v uplynulých dnech  vzhledem k velkému nedostatku ochranných roušek rozhodli  oslovit šikovné  švadlenky z přilehlého okolí.  A  sami přiložili ruku k dílu.  Při  kontrolách dodržování nařízení vlády o povinnosti nosit na veřejnosti roušku nebo jiný ochranný prostředek tak nejdou jen cestou samotné represe a udělování pokut, ale i v takto složité době především ctí  heslo „Pomáhat a chránit“. Při této příležitosti také  lidem rozdávají preventivní informační letáky pro seniory spolu s informacemi jak správně nosit ochrannou roušku.

Je potěšující, že se do této dobročinné akce zapojilo velké množství lidí, organizací, ale i soukromých podnikatelů z celého širokého okolí. Vzhledem k tomu, že se podařilo nad očekávání získat velké množství ochranných roušek, budou policisté i policistky v této aktivitě i v následujících dnech pokračovat.

Všem dobrovolným dárcům a spolupracujícím organizacím patří tímto velké poděkování za projevenou ochotu, solidaritu a především snahu pomoci lidem v této nelehké době. Společně to všichni zvládneme.  Děkujeme.

nprap. Aleš Brendl, 23. 3. 2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *