Pachatel loupežných přepadení se přiznal

pouta HOŘICKO  –  V pondělí 5. února se po usilovné práci jičínských kriminalistů podařilo zadržet podezřelého čtyřiadvacetiletého muže, který se dopustil  dvou loupežných přepadení na Hořicku. Dnes si od  vrchního komisaře vyslechl sdělení obvinění z trestného činu loupeže a zároveň byl podán podnět na vzetí muže do vazby. Při policejním vyšetřování vyšlo najevo, že muž se kromě dvou zmíněných případů dopustil  i loupežného přepadení na Hradecku, které se stalo v pátek v časných ranních hodinách. Muž se ke svému jednání přiznal a jako důvod uvedl tíživou finanční situaci. Svými činy, u kterých ke zdůraznění svého úmyslu krást držel v ruce plynovou pistoli a mířil směrem k poškozeným, si přišel na částku přesahující dva tisíce korun. V současné době mu ale  v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až deset let za mřížemi.

06. února 2018 nprap. Aleš Brendl

Původní zpráva ze dne 04. 02. 2018

Pátráme po pachateli loupeže

HOŘICKO –  Včera (3. února 2018) krátce před 13. hodinou jsme přijali oznámení o odcizení peněz pod pohrůžkou násilí v jedné obci na Hořicku. Na místo ihned vyrazila policejní hlídka včetně kriminalistů a kriminalistického technika. Od oznamovatelky jsme získali popis muže, který měl ženu na veřejnosti oslovit, pod pohrůžkou násilí jí  ukrást několik stokorun a z místa odejít. Po muži i autě, kterým měl odjet, jsme okamžitě začali pátrat nejen v blízkém okolí místa činu ale i v rámci celého kraje a okolí.

Včera po půl sedmé v podvečer jsme přijali oznámení o obdobném protiprávním jednání, tentokrát přímo v Hořicích. Muž tam přistoupil  k poškozené a pod pohrůžkou násilí jí sebral finanční částku ve stokorunách. Pak z místa odešel. Po muži daného popisu jsme okamžitě začali pátrat nejen v blízkém okolí místa činu ale i v rámci celého kraje a okolí.

Ani u jednoho z případů nedošlo ke zranění poškozených, ani k fyzickému napadení. Jednalo se o pohrůžku násilí, kdy přesnou formu výhružek ani další bližší informace nebudeme, vzhledem k počáteční fází prověřování, prozatím specifikovat.

V obou případech se pátrání po podezřelém účastnily desítky policistů, včetně kriminalistů a psovodů (zejména při pátrání ihned po oznámení), pátrání samozřejmě pokračuje i nadále. V současné době (stejně jako včerejší odpoledne a v noci) probíhá intenzivní šetření, výslechy svědků, vyhodnocování zajištěných stop. Rovněž zajišťujeme a vyhodnocujeme kamerové záznamy a vyhodnocujeme policejní databáze. Za spáchání loupeží hrozí pachateli až deset let za mřížemi.

mjr. Bc. Jan Čížkovský

4. února 2018, 09:30

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *