Promile sem, promile tam…Opilých řidičů přibývá

u pocty 2 JIČÍN – V pátek 6. března krátce po šestnácté hodině projížděl v Jičíně devětačtyřicetiletý řidič osobního auta Škoda Octavia ulicí Svatopluka Čecha. Na křižovatce s ulicí Vrchlického se zřejmě plně nevěnoval řízení, přejel do protisměru, kde narazil do Citroënu Xsara. Poté, aniž by zastavil, pokračoval v jízdě až do ulice 17. listopadu a dále přes zákaz vjezdu všech vozidel do ulice Šafaříkova, kde narazil do zaparkovaného auta Ford Mondeo a do autobusu, který jel od Žižkova náměstí. Zde už naštěstí jeho nebezpečná jízda skončila. Policisté následně vyzvali řidiče k provedení dechové zkoušky, která u něj prokázala přes 3 promile alkoholu. Ke zranění osob nedošlo, celková škoda byla vyčíslena na 105 tisíc korun.

LIBÁŇ – V sobotu 7. března krátce před jednou hodinou ranní kontrolovala policejní hlídka v Libáni v ulici Českých Bratří osobní auto Škoda Octavia, které řídil osmnáctiletý mladík. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 0,4 promile alkoholu. Během kontroly navíc policisté zjistili, že má Městským úřadem v Jičíně vysloven do roku 2016 zákaz řízení všech motorových vozidel. Z tohoto důvodu si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až dva roky vězení. Navíc ho za jízdu v opilosti čeká ve správním řízení vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

LIBUŇ – V sobotu 7. března krátce po jedné hodině ranní kontrolovala policejní hlídka v Libuni osobní auto Škoda Forman, které řídil třiačtyřicetiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 1,9 promile alkoholu. Z tohoto důvodu si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až roční vězení.

JIČÍN – Dalším hříšníkem byl třiašedesátiletý řidič osobního auta Volkswagen Golf, kterého v neděli 8. března krátce před jednou hodinou ranní kontrolovala v Jičíně v Hradecké ulici policejní hlídka. Ten sice nebyl tak opilý jako jeho předchůdce, přesto si za naměřenou hodnotu 1,51 promile alkoholu v dechu vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což i jemu hrozí roční vězení.

HOŘICE – Jako smyslů zbavený se choval v sobotu 7. března krátce po třetí hodině ranní pětadvacetiletý mladík v Hořicích, který v Šalounově ulici poškodil stěrače a zpětné zrcátko u zaparkovaného auta  Škoda Felicia. Dále zde fyzicky napadl majitele vozu, který si to nenechal líbit, a oba nakonec skončili na zemi. Útočníka, který byl opilý, převezli policisté do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové. Po vystřízlivění si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu výtržnictví, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

JIČÍN – V přesně nezjištěné době od pátku 6. března do neděle 8. března vnikl zloděj  v Jičíně do jednoho z bytových domů v Sokolovské ulici, kde se vloupal do sklepní kóje. Uvnitř odcizil pánské horské kolo Kellys TNT 70 bílo-černé barvy. Majitel vyčíslil škodu na nejméně 20 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin krádeže a porušování domovní svobody. Pachatel si ve vězení může „pobýt“ až dva roky.

nprap. Hana Klečalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *