„Školu dotykem“ celorepublikově získala i jediná malotřídka

N 5 NEMYČEVES – Celonárodní projekt „Škola dotykem“ si dnes  poprvé mohli cvičně vyzkoušet i v Základní škole v Nemyčevsi na Jičínsku. Ta je teď nově vybavena nejmodernějšími vzdělávacími technologiemi. Ve výčtu školských zařízení zapojených do projektu „Škola dotykem“ jsou základní školy a gymnázia z celé České republiky. Nemyčevská je jedinou malotřídkou. Ředitel školy Miloš Novotný to kvituje, zároveň přiznává,  že učit se musí nejen děti, ale i jejich kantoři, aby technologie spolehlivě plnila své poslání. (zvuk)

 

S pomocí interaktivní tabule a tabletu se prvního září v nemyčevské základní škole i trochu vyučovalo. Kupodivu, prvňáčky to natolik zaujalo, že když se ve velmi krátké době s pomocí svých starších spolužáků například  naučili „áčkové“ říkadlo, toužili ve výuce ještě dál pokračovat. Kéž by jim to tak vydrželo po celý školní rok. A tady je společné říkadlo, které v první školní den zvládli:

 

 

Prvňáčky (i jejich rodiče) přišli v první školní den pozdravit i starostové: za obec Vitiněves  Josef Havránek, za Nemyčeves starosta Jan Najman. Pozvání přijali i bývalí žáci. Byli to ti, kteří do školních škamen ve stejné budově zasedli před šedesáti lety…(zvuk)

(vaw)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *