Street-golfu na ME v Praze se účastnili i hráči z Jičína

fontana-2_630x420 PRAHA / Jičín –  Na pražské výstaviště v Holešovicích  se sjeli příznivci netradičního golfu, který je známý pod názvem street-golf nebo urban-golf už k 5. EUGC (European Urban Golf Cup) neboli ME v 12-ti členných národních týmech. Po Paříži, Kolínu nad Rýnem, Londýně a Amstrodamu tedy dostala důvěru v uspořádání tak významného turnaje i Česká asociace extrémního golfu. A kde jinde než v srdci Čech i Evropy,  v Praze. I Pražané se tak přímo setkali s lehkým míčkem skákajícím po ulici…, ale se kterým nehrozí žádné zranění, jen spousta zábavy při pokusech trefit cíl, třeba hydrant, model autíčka nebo dostat neposedný míček do ležící pneumatiky.

Česká republika vysílá své reprezentanty na ME už od Kolína n/R, kde získali první cenné zkušenosti a od té doby ušli kus cesty a postupně se přiblížili k elitě. Po neskutečném 3. místě v loňském Amstrodamu stála před ČR velká výzva: dokázat v domácím prostředí, že loňský úspěch nebyl náhodný a žádá zopakování.

Celý týden všichni sledovali znepokojivý vývoj počasí, některé týmy se dokonce odhlásily, ale nakonec přece jen stovka hráčů z celé Evropy vzala výzvu 14-ti jamek za svou. Každý národní tým se rozdělil na čtyři družstva po třech hráčích a hráči v každém družstvu museli spolupracovat, protože  se čtyři  jamky  hrály způsobem Texas, kdy každý odehraje svůj míček, a pak se vybere ten v nejvýhodnějším postavení a znovu všichni odpalují atd. až se dosáhne cíl. Další čtyři jamky se hrály jako Foursome , to si hráči v družstvu určí pořadí a střídají se než dosáhnou cíle. Každý sám za sebe hrál také čtyři jamky – Individual. Dvě jamky byly tzv. dovednostní – hráči mají určitý počet možností zasáhnout určitý cíl a kolikrát je kdo úspěšný, tolik si odečte ran z celkového počtu. Do pořadí národů se pak započítává šest nejlepších výkonů jednotlivců daného státu.

Hráči z Jičína si nevedli špatně

European Urban Golf Cup 2017 Prague má své vítěze. Absolutním vítězem turnaje se stal Tell Schulze z Německa s 43 údery. V soutěži národních týmů putuje zlato do Německa, druhé místo si vybojovala Francie a třetí příčku obhájila Česká republika! V soutěži jednotlivců se z České republiky nejlépe umístil po přepočítání výsledků na děleném 5. až 7. místě Jičíňák Miroslav Jedlička s 49 údery, se ztrátou pouhých dvou úderů na 3. místo. Následoval ho Jan Stehlík s Ondrou Novotným na 21. místě. Z Jičína reprezentoval i Vráťa Jedlička, který ukončil první padesátku hráčů. Drtivou převahu Němců dokumentuje fakt, že mezi první patnáctkou se objevilo hned 9 jejich hráčů.

Praha předala štafetu Paříži, kde se bude příští rok konat už od Londýna avizovaný světový šampionát. Tím dostává urban-golf nový rozměr a co připraví Francouzi, kteří s tímto sportem začali, se necháme rádi překvapit.

(gmj)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *