Tříkilovou Danielu zachránil neratovický babybox

bb-neratovice-vetsi NERATOVICE –  Dnes  nad ránem pomohl babybox v Městské nemocnici Neratovice holčičce, kterou Ludvík Hess, zakladatel babyboxů v ČR  pojmenoval Daniela po pracovnici společnosti SCHOTT CR, s. r. o., Lanškroun, Daniele Markové. Holčička Daniela je prvním děťátkem odloženým do babyboxu této nemocnice  a  letošním patnáctým a celkově 102. holčičkou proti 75 klučíkům. Holčička byla odložena i s placentou, nahá, ale zcela zdravá a donošená. Váží asi 3 000 gramů.

„V Jesenické nemocnici otvíráme v úterý 16. října ve 12 hodin 75. babybox. Ve čtvrtek 18. října instaluje Zdeněk Juřica babybox nové generace v Nemocnici Slaný, který nahradí původní bedýnku z roku 2011. Slánský babybox slavnostně otevřeme 1. listopadu ve 12 hodin. Následovat bude montáž 76. babyboxu ve Vsetínské nemocnici 22. listopadu. Slavnostního otevření se vsetínský babybox dočká 12. 12. ve 12 hodin. Zdůrazňuji, že babybox Vsetín se dobýval pět let a ke konečnému zdolání došlo za pomoci starosty města Jiřího Růžičky,“ informoval Ludvík Hess.

Zprávy o zachráněných dětech z babyboxů pro vás DZ zveřejňují od června roku 2015, kdy byla schránka nainstalována také v areálu Oblastní nemocnice v Jičíně a téhož roku i v turnovské nemocnici.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *