Turnovský Den zdraví bude pro všechny věkové generace

zdrave TURNOV / Český  ráj  – Město Turnov pořádá druhý ročník Dne zdraví, který se letos zaměřuje na zdravé stravování. Uskuteční se  v úterý  10. října  a představí, jak zdravě jíst a pít. Celý program, který je zdarma, připravuje město Turnov v rámci projektu Zdravého města Turnova a MA21. „Program je určený široké veřejnosti, ale určité aktivity jsou zaměřené pro potřeby jednotlivých cílových skupin. Pro děti a mládež je dopoledne připravena v prostorách školní kuchyňky na Základní škole Skálova ukázka výroby zdravých pokrmů a nápojů, která je spojená i s ochutnávkami. Odpoledne se  děti, mládež a zájemci z řad veřejnosti mohu zúčastnit praktického workshopu o přípravě zdravých pokrmů. Připravilo ho Informační centrum mládeže, které ho nazvalo „Co si uvaříš, to si sníš“ a uskuteční se v cvičné kuchyni základní školy Skálova. Rodiny s dětmi ocení besedu pro zdravý start dne, ve kterém se budou probírat snídaně a svačiny s nutriční specialistkou Pavlou Kalousovou v Centru pro rodinu Náruč. Pro seniory a veřejnost se koná  přednáška s doktorem Tomáškem v přízemí Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy ve Zborovské ulici s názvem Zdravý životní styl,“ popisuje Petra Houšková, místostarostka města Turnova.

Po celý den se můžete zastavit také u partnerů Dne zdraví, kteří  připravili zajímavou nabídku svých služeb. K programu  se připojila Pekárna U Tvarůžků, která svou ochutnávkou zve na Den s kváskovým chlebem. V Nádražní ulici bude program Zdravé výživy Mája, který počítá s představením širokého sortimentu včetně potravin pro skupiny osob se specifickými potřebami, kterými jsou například osoby s diabetes. V Turnově II., ale i v blízkosti centra města se k turnovskému Dni zdraví připojily také lékárny s nabídkou informací o prevenci zdraví a s představením různých zdravotnických pomůcek.

„Po celý den  se uskuteční anketní šetření, které si pro děti, mládež a širokou veřejnost při-pravili členové Parlamentu mládeže Města Turnova. Na území města Turnova můžete tak být osloveni pro potřeby výzkumu pro zjištění podpory zavedení pestřejšího jídelníčku ve školních zařízeních,“ dodáví P. Houšková.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *