V pondělí se Sobotecko stalo terčem útoků zlodějů

viewimage_43 SOBOTECKO  –   V pondělí  2. července sobotečtí policisté přijali celkem čtyři oznámení o možném vloupání do tří sklepních kójí, jedné garáže a jednoho auta. První případ policisté zaznamenali kolem půl osmé ráno, kdy vyjížděli v Sobotce do ulice Spišská, kde měl  neznámý zloděj od neděle  1. července v přesně nezjištěné době vniknout do sklepních prostor domu a násilím překonat  zamčené dveře dvou sklepních kójí. Z  jedné z nich  si odnesl potraviny. Škoda se předběžně odhaduje  na  zhruba  dva tisíce korun.

Kolem deváté hodiny ranní  pak policisté přijali další oznámení o vloupání do sklepní kóje, tentokrát v ulici Zahradní. I  tam se  zloděj od soboty 30. června vloupal  do chodby bytového domu a odtud do nezajištěných sklepních prostor. Překonal  zámek sklepní kóje, ze které si mj. odnesl  sekačku a benzínovou motorovou pilu. Škoda přesahuje 17 tisíc korun.

MLADĚJOV  –  Krátce po dvanácté hodině vyrazila  hlídka  do  Mladějova, kde mělo dojít k vloupání do vozu  VW Golf a ukradení  peněženky s hotovostí, osobními doklady a platební kartou. Předběžná škoda je  přes 3 tisíce korun.

SOBOTKA  –  Před šestnáctou hodinou muži zákona vyjeli v Sobotce ještě do ulice Zahradní, kde se někdo vloupal  do  řadové garáže. Na poškozeném zámku je  třísetkorunová škoda.

Případy vloupání do sklepních kójí a garáže šetří policisté z obvodního oddělení v Sobotce jako přečiny krádeží a porušování domovní svobody, za což pachateli nebo pachatelům v případě dopadení a prokázání viny hrozí až tři roky ve vězení, zloděj, který  se vloupal do auta, může zůstat až dva roky za mřížemi.

nprap. Aleš Brendl 03. července 2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *