Víkend přinesl devět dopravních nehod, i úmyslné poškození auta ve Třtěnicích

dnjc518_17_05 JIČÍNSKO – Od pátku do neděle 24. září se v okrese Jičín stalo celkem devět dopravních nehod, při kterých se dvě osoby zranily. V jednom případě se jednalo o střet auta se zvěří. Celková škoda je předběžně vyčíslena na více než 190 tisíc korun. Příčinou dopravních nehod je pravděpodobně stále se opakující nedodržení bezpečné vzdálenosti mezi vozidly a nevěnování se plně řízení.

ŠTIKOV – K jedné z dopravních nehod došlo v neděli 24. září v časných ranních hodinách ve Štikově. V tu dobu  ve směru od Nové Paky na Bělou u Pecky řídil devatenáctiletý mladík osobní motorové  auto  BMW. V jedné z levotočivých zatáček zřejmě vlivem nepřizpůsobení rychlosti povaze a stavu mokré silnice dostal smyk a vyjel vpravo mimo  vozovku,  kde nejprve přední a potom zadní částí auta narazil do břehu silničního příkopu a patníku. V tu dobu se v autě nacházeli další dva spolucestující. Při dopravní nehodě utrpěl řidič a jeden pasažér blíže nespecifikované lehké zranění, se kterým byli oba převezeni na vyšetření do Oblastní nemocnice v Jičíně. Vliv alkoholu policisté na místě u řidiče vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na hodnotu přesahující 30 tisíc korun. Přesná příčina dopravní nehody a míra zavinění je předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

Neviděl někdo vandala při činu?

TŘTĚNICE – Krátce po třiadvacáté hodině 23. září oznámil třiatřicetiletý muž telefonicky na tísňovou linku, že mu měl neznámý vandal  v době od osmnácté hodiny u jeho firemní Škody Fabia, která stála zaparkovaná na volně přístupném travnatém pozemku na počátku obce Třtěnice ve směru od obce Stříbrnice, poškodit lak a karoserii.  Měl mu taky zničit zadní světlo, ulámat zpětná zrcátka spolu se stěrači a anténou. Celková škoda není dosud stanovena s tím, že částka přesahuje hodnotu 5 tisíc korun. Neznámý hříšník se tak měl dopustit přečinu poškození cizí věci.  V případě dopadení a prokázání viny hrozí vandalovi trest odnětí svobody v délce trvání jednoho roku.

Tímto vyzýváme veřejnost, aby se v případě jakýchkoliv informací vedoucích k dopadení pachatele výše uvedeného přečinu obrátila na obvodní oddělení Hořice nebo zavolala na bezplatnou telefonní linku 158. Děkujeme.

I přes dva vyslovené zákazy řídí dál

KOPIDLNO – V neděli 24. září zahájili policisté obvodního oddělení Kopidlno úkony trestního řízení pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kterého se měl dopustit třicetiletý muž, kdy měl téhož dne po patnácté hodině řídit  Škodu Octavia v ulici Tomáše Svobody v Kopidlně. Kontrolou osoby bylo zjištěno, že má do roku 2018 rozhodnutím Magistrátu hlavního města Prahy a souběžně s tím rozhodnutím Městského úřadu Kutná Hora vyslovený zákaz řízení. Za mřížemi může zůstat až tři roky.

Snímky z nehody v Štikova Zdroj: PČR Jičín

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *