Za posprejování vlakových vozů hrozí až rok za mřížemi

titulka JIČÍN –  V úterý 13. února po třetí hodině ranní přijali policisté oznámení o sprejerství, kterého se měl v noci dopustit zatím neznámý provinilec na vlakovém nádraží v Jičíně tím, že odstavené vozy vlakové soupravy postříkal barevnými spreji. Škoda se předběžně odhaduje  na  nejméně pět tisíc korun, kdy upřesnění celkové škody je předmětem dalšího šetření. Sprejer si může posedět až jeden rok  ve vězení.

Řidič jel rychle a obsluhoval rádio 

titulka 1 NOVÁ PAKA  –  V pondělí 12. února po šesté hodině ranní došlo v ulici 3. května v Nové Pace k dopravní nehodě. Devětatřicetiletý řidič osobního auta  VW Sharan  měl jet od ulice Pražská ke Štikovské rokli. Na přímém úseku ve stoupání po projetí levotočivé zatáčky se zřejmě plně nevěnoval řízení a  strhl řízení vlevo. Kvůli nepřiměřené rychlosti narazil nejen do zaparkované Škody Felicia,  ale i do sloupu veřejného osvětlení. Jízdu nakonec ukončil v oplocení jednoho z místních domů. Řidič v autě cestoval sám a nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Alkohol u řidiče  na místě vyloučila dechová zkouška.  Celková škoda byla předběžně vyčíslena na  šedesát tisíc korun.

Pachatelé byli při vloupání do hořického sběrného dvora  zadrženi na místě

HOŘICE  – V pondělí 12. února kolem půl deváté večer oznámila na tísňovou linku hlídka městské policie v Hořicích vloupání do sběrného dvora. Strážníkům se tam podařilo zadržet čtyřiadvacetiletého muže, který se v tu dobu nacházel v objektu. Na místo se přijeli i policisté společně s psovodem, který za pomoci služebního psa po chvíli vystopoval i druhého jednapadesátiletého hříšníka ukrytého nedaleko sběrného dvora. Muži měli ukrást dvě autobaterie. Celková škoda je předběžně stanovena na šest set korun.  K úspěšnému dopadení pachatelů přispěla vzájemná spolupráce policistů a strážníků městské policie. Za krádež hrozí pachatelům až dva roky za mřížemi.

Zloděje  v kiosku na koupališti zajímaly hlavně cukrovinky

LIBÁŇ –  V přesně nezjištěné době od konce ledna letošního roku do pondělí 12. února se  do místního kiosku na koupališti v Libáni vloupal zloděj.  Ukradl tam různé cukrovinky a nepohrdl ani reproduktory. Celková škoda je předběžně vyčíslena na zhruba deset tisíc korun. Provinilec může zůstat až dva roky ve vězení.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *