„Zastavte expanzi asfaltu do této krajiny,“ vyzvali občané

titulka JIČÍN / Bílý mlýn –  Nedělní odpolední setkání „Alej bez asfaltu“ nabídlo tři zastavení v jabloňové aleji  u  Jičína.  Projít  se  a  diskutovat přišla více než stovka lidí. Drtivá většina byla těch,  kteří nesouhlasili s asfaltem na  plánované  cyklostezce  z Jičína do Železnice. Na pozvání zareagovali svou osobní účastí jičínští radní  J. Jiřička, L. Havel a J. Novotný, zastupitelé I. Krabcová, A. Stillerová,  P. Lisý a M.  Kodýdek.  Vlastivědnou vycházku  na konci zahrádkářské kolonie  zahájil archeolog Pavel Kracík, předseda imgp1475 spolku Jičínská beseda, který předestřel  historii zdejší krajiny.  Geologii místa a okolí  přiblížil  u  ohniště na rozcestí k Bílému mlýnu paleontolog  Martin Košťák.  Při sázení dvou  vysokokmenných jabloní v aleji  představil zdejší faunu a flóru  Jiří Krupka, předseda  ZO ČSOP Prachovské skály. Vyznavači asfaltového povrchu se na místě nijak neprojevili. Účastníci cestou ochutnávali jablka z aleje,  i jablečné moučníky a teplé nápoje, které pro ně u rozcestí připravili členové Petičního výboru „Alej bez asfaltu“.  Lidé sázeli jabloně, diskutovali,  venčili psy, opékali buřty. Mezitím kolem nich projelo  spřežení tažných psů,  jezdci na koni  i  cyklisté.

Souvislosti najdete na:  http://zpravyceskyraj.cz/odpurci-asfaltu-o-sobe-davaji-vedet-sbiraji-podpisy-pod-petici/

(vaw)

6 komentářů u „„Zastavte expanzi asfaltu do této krajiny,“ vyzvali občané

  1. Jaroslav Krejcar

    Chtěl bych poděkovat ze srdce za nadšení všech zúčastněných, skvělou práci přednášejících, milou organizaci a pozvání v tak hezkém dni. Jsem rád, že témata, která lidi sjednocují přibývají. J.

  2. Tomáš Hanzl

    no já tedy situaci v Jičíně poslední více než rok sleduji pouze z povzdálí, ale řekl bych, že zrovna toto téma lidi dost rozděluje :-D,
    PS: je mě šumák z čeho cyklostezka bude…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *