Zloději v kempech mají žně a skoro nic je nezastaví

titulka JIČÍNSKO – V přesně nezjištěné době z neděle na pondělí 3. července zaměřil zloděj svou pozornost na dva kempy v okrese Jičín. V prvním případě vstoupil do neuzamčeného obytného karavanu, ve kterém v tu dobu spali dva lidé cizí státní příslušnosti. Sebral tam peníze, videokameru, mobilní telefon a oblečení. Ve druhém případě vnikl do stanu spícího cizince, kterému ukradl peníze a mobilní telefon. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na více než  30  tisíc korun. Zloděj se  tak dopustil přečinu porušování domovní svobody a  krádeže. Za mřížemi si může posedět až dva roky.  Případ teď šetří policisté z Obvodního oddělení Jičín.

UPOZORNĚNÍ POLICISTŮ  aneb  „Jak nedat zloději šanci“.

Na společenské, kulturní nebo  sportovní akce si neberte cenné věci (šperky, přenosné počítače, elektroniku a podobně).

Auto, stan i chatku vždycky pořádně uzamkněte (zip stanu například visacím zámkem), a to i v noci, když uvnitř spíte. V autě nenechávejte na viditelném místě pokud možno vůbec nic. Ani zavřený úložný prostor auta, do kterého není vidět, ale není zárukou bezpečnosti.

Při nocování mějte všechny cenné předměty (telefony, fotoaparáty, videokamery apod.) a finanční hotovost u sebe. Ve stanu je ukládejte k hlavě a ne k nohám. Nenechávejte je v žádném případě v předsíňce stanu či chatky.

V přechodném obydlí nikdy nenechávejte volně ležet klíče od auta.

Nevozte s sebou větší peníze, pokud možno, plaťte platební kartou. PIN kód k bankovním kartám nikdy nemějte uložený u karty.

Abyste si ze svých cest odvezli jen krásné a příjemné zážitky, myslete stále na to, že prevence je základem všeho. Berte proto vážně varování, jak Policie České republiky, tak např. upozornění na ubytovacích dokladech a vyvěšená varování provozovatelů autokempů.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *