Fotbalová sezóna začala i pro žáky Robous

titulka ROBOUSY / Sobotka  –  Sezóna 2018 – 2019 začala i pro žáky Robous.  V prvním kole nového ročníku porazily Robousy soupeře ze Sobotky. V minulém ročníku skončily Robousy na šestém místě, což je oproti předchozím sezónám výborné umístění, kdy až do posledního kola bylo ve hře i čtvrté místo. To nakonec nedopadlo, ale i tak je to pro žáky Robous úspěch. Gólově táhlo Robousy jako  už  tradičně duo Kropáček – Čech, kdy první jmenovaný skončil v TOP TEN střelců celé soutěže!

1. kolo okresního přeboru žáků: Robousy – Sobotka 3:1

2. 9. 2018: Robousy – Sobotka 3:1 (2:0)

img_20180902_094117 SOBOTKA / Robousy  –  Do Robous přijel nepříjemný soupeř z městečka pod Humprechtem, který nás v posledních třech zápasech vždycky porazil. Tentokrát ale vyšel naprázdno. Kluci se do soupeře zakousli a nepouštěli Sobotku do větších šancí. Naopak zahrozili jako první, když se po pěkné kombinaci útočník  Jan Čech  ocitl sám před brankářem. Svou šanci ale zahodil a stav se neměnil. Z další šance se už Robousy radovaly. Po vyšachování obrany se bombou pod břevno prosadil Jakub Kazda 1:0, který byl v tomto zápase asi nejlepším hráčem týmu. Druhý gól přidal Jirka Janatka 2:0. Sobotka se v prvním poločase neprosadila i díky dobrým zákrokům Kuby Stehlíka v brance domácích, a tak se šlo na přestávku za stavu 2:0 pro domácí. Do druhého dějství vstoupila aktivně Sobotka a postupně si vytvářela tlak. Kuba se v brance nenudil. Jednu střelu vytáhl nad branku, ale z následného rohu už kapituloval 2:1. Robousy postupně vyrovnaly hru a v obrovské šanci zazdil tutovku dnes jinak výborný Jakub Kazda. Uklidňující třetí gól nakonec přidal Jan Čech 3:1 a bylo hotovo. Sobotka ještě nastřelila tyč, ale to bylo vše. Všechny body zůstávají doma.

V příštím kole Robousy  jedou  hrát  do Libáně.