Na trasách letních autobusů si můžete číst třeba Turistické noviny

titulka ČESKÝ RÁJ –   Sdružení Český ráj připravilo ve spolupráci s informačními centry a dalšími partnery v regionu letní Turistické noviny 2021.  „Kromě tradičních informací, jako jsou přehledy památek a turistických cílů  nebo jízdní řády turistických autobusů, jsme letošní noviny doplnili také trochou návštěvnické osvěty,“ informuje  Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.  Návštěvníci regionu se tak v novinách dočtou, jak se v mimořádné cenné českorajské přírodě chovat co nejšetrněji, aby nedocházelo k jejímu dalšímu znečišťování nejen odpadky, ale také exkrementy. Noviny doplňují i rozhovory s významnými regionálními osobnostmi, mj. s Vladimírou Jakouběovou, dlouholetou ředitelkou Muzea Českého ráje v Turnově  nebo s cestovatelkou a fotografkou Pavlou Bičíkovou.

Turistické noviny jsou k dostání v infomačních centrech regionu, zdarma pak  také  ke stažení na http://e-brozury.cesky-raj.info/noviny2021/#p=1

LETNÍ TURISTICKÉ AUTOBUSY ČESKÝ RÁJ

turistautobus Už 22. sezonu mohou návštěvníci Českého ráje od května do září  využívat letní turistické autobusy. Ty se letos rozjedou na osmi linkách. „Návštěvníkům bychom určitě doporučili, aby autobusy upřednostňovali před individuální dopravou a vyhnuli se tak přetrvávajícím problémům s parkováním v nejzatíženějších místech regionu,“ apeluje Lucie Podařilová ze Sdružení Český ráj.

Jízdní řády turistických autobusů najdou zájemci v samostatných letácích (kapesní jízdní řády), na plakátech a v turistických novinách. Všechny tiskoviny jsou k dispozici zdarma v informačních centrech a také ke stažení na www.cesky-raj.info

Turistické autobusy Český ráj jsou projektem Mikroregionu Český ráj ve spolupráci s městy a obcemi turistického regionu. Sdružení Český ráj zajišťuje jejich propagaci.  Provoz autobusů  podporuje Královéhradecký  i  Liberecký kraj.

(red)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *