Zloděj pokácel v lužanských lesích přes dvě desítky stromů

titulka LUŽANY  – Ve středu 2. května se na policisty obrátil devětačtyřicetiletý muž s tím, že mu někdo z lesa v katastru Lužan ukradl  jednadvacet vzrostlých stromů, Neznámý dřevorubec kácel v jeho lese  někdy od listopadu loňského roku.  Přivlastnil si smrky, duby, břízy a modříny. Celková škoda se  předběžně odhaduje  na více než 12 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté, pachateli hrozí za krádež až dva roky za mřížemi.

Cyklista skončil v nemocnici

titulka HOŘICE  –  Ve středu 2. května kolem půl páté odpoledne došlo v Hořicích na křižovatce ulic Máchova, Jablonského, Sladkovského a Palackého náměstí k dopravní nehodě. Devatenáctiletá řidička vozu Škoda Fabia jela ulicí Jablonského k Palackému náměstí. Na křižovatce ulic se zřejmě nechovala dostatečně pozorně a měla vjet do křižovatky, aniž by respektovala přednost zprava. V té době jel po ulici Máchova jednatřicetiletý cyklista ve směru k Palackému náměstí. V prostoru křižovatky došlo ke střetu osobního auta s jízdním kolem. Muž po nárazu upadl přes přední kapotu na silnici a utrpěl  zranění, které si vyžádalo převoz do Oblastní nemocnice v Jičíně. Požítí alkoholu u obou účastníků nehody vyloučila dechová zkouška. Celková škoda se předběžně odhaduje  na  šest tisíc korun.

Odjel opilý  a bez řidičského průkazu přes Polsko do Německa 

JIČÍNSKO –  Policisté pokračují v šetření případu, jehož aktér, devětadvacetiletý  muž jel v únoru osobním autem VW Caddy  z Jičína přes Polsko do Německa. Svou pouť ukončil ve městě Herrnhut,  kde auto  zaparkoval u místního nákupního střediska. Tam ho kontrolovala  policejní hlídka. Řidič se na výzvu podrobil dechové zkoušce, která ukázala  2,81 promile alkoholu v dechu. Zanedlouho pak  vyšlo najevo, že provinilec má z rozhodnutí Okresního soudu v Jičíně do června roku 2018  zakázáno řídit. Mladíkovi teď hrozí až dva roky ve vězení.

nprap. Aleš Brendl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *